Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta w Wetter

W dniach 1 – 2 października na zaproszenie burmistrza Franka Hasenberga, delegacja z Gminy Turawa gościła w mieście partnerskim Wetter. Okazją do spotkania była 20 rocznica podpisania układu partnerskiego pomiędzy miastem Wetter a Stadtilm.
W dniu naszego przyjazdu odbyła się kameralna kolacja, podczas której wójt wręczył upominki burmistrzowi Wetter –Frankowi Hasenbergowi oraz burmistrzowi Stadtilm – Joachimowi Günsel., który również zaprosił swoje miasto partnerskie, a mianowicie Waldbronn, którego burmistrza –Franza Masino mieliśmy okazję poznać.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w wycieczce, która prowadziła nas po Zagłębiu Ruhry. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Prehistorii na zamku Werdringen w miejscowości Hagen, w którym znajdują się znaleziska archeologiczne z regionu. Kolekcja ta obejmuje 450 mln lat historii. Są tutaj najstarsze skamieniałości Westfalii, wczesne rośliny lądowe, ogromne praowady oraz dinozaury.
Z zamku Werdringen pojechaliśmy do Witten, gdzie mieści się kopalnia Nachtigall (słowik), w której obecnie jest muzeum przemysłowe. Można tutaj zobaczyć 300 lat historii kopalnictwa w dolinie Ruhry oraz jedną z najstarszych w zagłębiu parową maszynę wyciągową, która służyła do odwadniania i wydobywania urobku. W miejscu tym nie tylko był wydobywany węgiel, ale gdy pokłady węgla się skończyły zaczęto wypalać cegły by w końcu przekształcić ten obiekt w muzeum.
Po zwiedzaniu udaliśmy się do Sali Miejskiej gdzie odbyły się główne obchody rocznicowe. Zorganizowano je w postaci Oktoberfestu, w których każdy mógł wziąć udział. Nie zabrakło tutaj typowych dla Oktoberfestu dań, napojów i muzyki.
 

 

Wersja XML