Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ekopiknik w Turawie

W dniu 30 czerwca 2019r. nad Jeziorem Średnim w Turawie odbył się RODZINNY PIKNIK - BEZPIECZNE WAKACJE połączony z EKOPIKNIKIEM.

Impreza zrealizowana została w ramach partnerskiego Projektu  „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”,  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Liderem projektu jest Miasto Opole, natomiast Gmina Turawa i Gmina Komprachcice – Partnerami Projektu. Ekopiknik jest już  III – imprezą Gminy Turawa w ramach Projektu. Przed Gminą Turawa kolejna impreza – Piknik ekologiczny w trakcie dożynek gminnych w Kadłubie Turawskim w dniach
7-8 września 2019r.

W trakcie imprezy byli obecni goście, zaproszeni przez Pana Dominika Pikosa Wójta Gminy Turawa:

UCZELNIE:

W działaniu uczestniczyła również Mucha Odpaducha - postać systemu odpadowego w Mieście Opole - wybrana w drodze konkursu przez mieszkańców Opola,  która zyskała bardzo dużo sympatyków wśród uczestników imprezy, zwłaszcza dzieci.  

W ramach imprezy odbyły się:

Działania w ramach Ekopikniku miały na celu: edukację ekologiczną poświęconą zagadnieniom gospodarki odpadami, promowanie pozytywnej postawy dot. segregacji odpadów, upowszechnianie wiedzy na temat korzyści płynących z recyklingu surowców wtórnych i zagrożeń związanych ze spalaniem śmieci.

Głównym przesłaniem Ekopikniku była promocja prawidłowej gospodarki odpadami oraz zasad segregacji odpadów czyli czyste środowisko wokół nas. W trakcie imprezy uczestnicy (mieszkańcy  oraz turyści odwiedzający Jeziora Turawskie) mogli się dowiedzieć jak dbać o środowisko naturalne i być Eko.

W ramach imprezy akcja „Bezpieczne wakacje” – zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo na wakacjach.

Wszystkie atrakcje odbywały się w scenerii pięknych Jezior Turawskich tj. nad Jeziorem Średnim w Turawie - na boisku przy plaży.

logotypy-pikniki.jpeg

 

 

Wersja XML