Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ekopiknik - Jezioro Średnie w Turawie

Wójt Gminy Turawa serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Jeziora Turawskie na: EKOPIKNIK – 19 sierpnia 2018r. - Jezioro Średnie w Turawie

Rozpoczęcie: godz. 14.00  - teren boiska przy plaży – plac imprez

Program

Warsztaty recyklingowe:

Stanowiska twórcze:

Godz. 17.00 - WOKALNE SHOW: CRIZZ BIEL - KRZYSZTOF BIELECKI

Godz. 18.30 - Koncert zespołu NUTSHELL

W przedsięwzięciu bierze również udział: REMONDIS OPOLE Sp. zo.o., Nadleśnictwo Turawa oraz Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Bierdzan. Przedstawiciele Remondisa oraz Nadleśnictwa Turawa będą udzielać praktycznych informacji jak dbać o otaczające nas środowisko i przypominać o dobrych nawykach, aby nasze lasy, jeziora, brzegi rzek itp. nie były zanieczyszczone.

W trakcie Ekopikniku Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Bierdzan organizuje:

Nocny Maraton Kajakowy na Jeziorze Średnim w Turawie
Program maratonu:
17:30 – rejestracja uczestników
18:00 – rozpoczęcie maratonu
Zgłoszenia i szczegóły na stronie www.turawa.pl

Ekopiknik jest realizowany w ramach Projektu  „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”,  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Działania w ramach ekopikniku mają na celu: edukację ekologiczną poświęconą zagadnieniom gospodarki odpadami, promowanie pozytywnej postawy dot. segregacji odpadów, upowszechnianie wiedzy na temat korzyści płynących z recyklingu surowców wtórnych i zagrożeń związanych ze spalaniem śmieci.

Głównym przesłaniem Ekopikniku jest promocja prawidłowej gospodarki odpadami oraz zasad segregacji odpadów czyli czyste środowisko wokół nas. W trakcie imprezy uczestnicy dowiedzą się jak dbać o środowisko naturalne i być Eko.

Odbiorcy: mieszkańcy Gminy Turawa oraz turyści odwiedzający Jeziora Turawskie.

Wszystkie atrakcje odbędą się w scenerii pięknych Jezior Turawskich tj. nad Jeziorem Średnim w Turawie – boisko przy plaży.

 

Ekopiknik jest realizowany w ramach Projektu  „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Brak opisu obrazka

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML