Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności


 • Zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

  Brak opisu obrazka
  W załączeniu plakat z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w walce z koronawirusem.
  Data publikacji: 06-04-2020 09:47
 • Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.

  Brak opisu obrazka
  Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami, a za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.
  Data publikacji: 01-04-2020 08:55
 • Harmonogram wywozu śmieci w 2020 roku

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w miesiącu kwietniu 2020 r. nie ulega zmianie. Do momentu otrzymania zawiadomienia o nowej stawce, opłatę należy uiszczać zgodnie z obowiązującą stawką. W kwietniu br. papier i tekturę należy gromadzić w pojemniku z żółtą klapą – jak miało to miejsce do tej pory. Od miesiąca maja br. planuje się wprowadzenie niebieskiego worka - papier należy segregować do osobnych niebieskich worków, które zostaną dostarczone przez firmę wywozową. W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa COVID-19 wiosenny termin wywozu odpadów wielkogabarytowych zostaje przełożony. Wstępnie odbiór planuje się w czerwcu br., co zostało ujęte w harmonogramie.
  Data publikacji: 27-03-2020 14:57
 • Najnowsze wytyczne dotyczące przyjmowania zgłoszeń do obwodowych komisji wyborczych

  Brak opisu obrazka
  W celu umożliwienia komitetom wyborczym i wyborcom dokonania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, a także w celu zapewnienia możliwości przyjmowania tych zgłoszeń przez urzędy gmin, Państwowa Komisja Wyborcza w załączeniu wyjaśnia.
  Data publikacji: 31-03-2020 14:23
 • Pomoc dla przedsiębiorców odczuwających skutki wprowadzonego stanu epidemicznego

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Przedsiębiorcy pandemia trwa i wiele działalności znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Wiele branż gospodarki w obecnej sytuacji zmaga się z problemami. Gmina Turawa nie pozostaje bezczynna, wprowadzamy ulgi i ułatwienia, by jak w największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy na terenie naszej Gminy.
  Data publikacji: 27-03-2020 14:34
 • Jak się chronić przed zarażeniem w gospodarstwie rolnym.

  Brak opisu obrazka
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rekomenduje podjęcie następujących działań, mających na celu ochronę Waszego zdrowia i życia.
  Data publikacji: 08-04-2020 10:02
 • Tarcza Antykryzysowa - Rolnictwo oraz finansowanie składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w związku ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem

  Brak opisu obrazka
  Tarcza antykryzysowa w rolnictwie oraz finansowanie z dotacji budżetu państwa składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w związku ze sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem.
  Data publikacji: 08-04-2020 09:10
 • KRUS - Rolnicy zwolnieni ze składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe i więcej...

  Brak opisu obrazka
  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podczas pandemii koronawirusa wprowadza: przedłużenie wypłat rent rolniczych i innych świadczeń, wypłatę dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w kwietniu 2020 roku, zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS oraz zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe.
  Data publikacji: 08-04-2020 09:00
 • Zasady funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej w związku z pandemią

  Brak opisu obrazka
  W ramach przeciwdziałania  zagrożeniom związanym z koronawirusem informujemy, że od 13 marca 2020 r. do odwołania, zasady funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji na terenie Powiatu Opolskiego ulegają zmianie.
  Data publikacji: 25-03-2020 08:14
 • Rząd wprowadza nowe zasady w związku z koronawirusem

  Brak opisu obrazka
  Nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
  Data publikacji: 24-03-2020 18:11
Wersja XML