Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności


 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Brak opisu obrazka
  Zjawisko: burze z gradem Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 11:00 dnia 02.07.2020 do godz. 23:00 dnia 02.07.2020
  Data publikacji: 17-06-2020 18:25
 • Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

  Brak opisu obrazka
  Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce. Kto może otrzymać pomoc? Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych, osoby samozatrudnione osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.
  Data publikacji: 02-07-2020 08:39
 • Frekwencyjna bitwa o wozy 2020

  Brak opisu obrazka
  W każdym województwie, gmina do 20 tyś. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.
  Data publikacji: 26-06-2020 10:42
 • Stypendium Wójta Gminy Turawa dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej

  Brak opisu obrazka
  Wójta Gminy Turawa informuje, że po zakończeniu roku szkolnego można składać wnioski o stypendium dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej, będących mieszkańcami Gminy Turawa. Formularz wniosku i regulamin przyznawania stypendium do pobrania.
  Data publikacji: 26-06-2020 11:00
 • Otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Turawa ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych, wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem przewidzianego w Ustawie z dnia 31 lipca 2019 r. o Powszechnym Spisie Rolnym w  2020r. spisu rolnego,  którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie gminy Turawa.
  Data publikacji: 22-06-2020 09:53
 • Opolskie ze smakiem – Kulinarna przygoda rowerowa

  Brak opisu obrazka
  Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” w ramach Zadania realizowanego w ramach umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego -  Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Opolskie ze smakiem – Kulinarna przygoda rowerowa”, zaprasza do uczestnictwa w III etapach rajdów rowerowych szlakiem opolskich smaków (produktów wpisanych na listę produktów lokalnych i dziedzictwa kulinarnego) skierowanych do mieszkańców obszaru, lokalnych liderów, animatorów życia na wsi, członków organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, przedstawicieli JST lub sołtysów z terenu siedmiu gmin należących do LGD ,,Kraina Dinozaurów’’(Chrząstowice, Dobrodzień, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie, Zębowice) .
  Data publikacji: 22-06-2020 09:32
 • Dożynki gminne w 2020 r. odwołane

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy Gminy Turawa, niestety ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzonym reżimem sanitarnym dotyczący zakazu gromadzenia się i organizacji uroczystości powyżej określonej liczby osób wspólnie z Sołtysem, Komitetem Organizacyjnym i Radnymi Gminy podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznych Dożynek, które miały się odbyć we wrześniu w Zakrzowie Turawskim. Wynika to przede wszystkim z troski o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy, dla których Święto Plonów to od pokoleń stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania i spotkamy się  w Zakrzowie Turawskim, by móc razem podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i  codzienny trud.                                                                                                                                                                                                                                                                         Wójt Gminy Turawa                                                                                                                                                                                              Dominik Pikos
  Data publikacji: 19-06-2020 14:27
 • Konkurs "Piękna Wieś Opolska 2020" ogłoszony!

  Brak opisu obrazka
  Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił XXIII edycję konkursu „Piękna Wieś Opolska 2020". Celem konkursu jest wyłanianie i promowanie najlepszych wzorców działania. Ten rok jest jednak wyjątkowy patrząc na epidemię, która zmieniła nasze życie. Dalej jednak powinniśmy dbać o swoją małą ojczyznę, realizować projekty poprawiające jakość życia, a przede wszystkim w ograniczony, ale efektywny sposób aktywizować lokalne społeczności. Zarząd Województwa Opolskiego, dostosowując się do bieżących wydarzeń, zmienił regulamin konkursu wprowadzając ułatwienia i zapisy, które pozwolą w bezpieczny sposób przeprowadzić wybór laureatów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 czerwca br. (szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu). Więcej szczegółów w załączeniu.  
  Data publikacji: 10-06-2020 08:24
 • Nabory do ochotniczych form służby wojskowej

  Brak opisu obrazka
  Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu oraz jednostki wojskowe Sił Zbrojnych RP wznowiły procesy rekrutacyjne do ochotniczych form służby wojskowej. Jak zostać żołnierzem. Popularny slogan mówiący, że „za mundurem panny sznurem” traci na znaczeniu, gdyż wojskowym ubraniem interesuje się coraz więcej młodych ludzi, niezależnie od płci. Jak poznać wojsko? Jak związać z nim swoją przyszłość? Jak zostać żołnierzem nie rezygnując z dotychczasowej pracy? To proste – skontaktuj się z Wojskową Komendą Uzupełnień, a żołnierze i pracownicy odpowiedzą na pytania, udzielą informacji i pomogą.
  Data publikacji: 10-06-2020 08:10
 • Powrót do stacjonarnych porad prawnych od 15 czerwca 2020 r.

  Brak opisu obrazka
  W związku ze stabilizującą się sytuacją oraz stopniowym zmniejszaniem obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie powiatu opolskiego Starosta Opolski informuje, że od 15 czerwca 2020 r. świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraca do formy stacjonarnej.
  Data publikacji: 05-06-2020 12:18
Wersja XML