Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Informacja o wynikach konkursu pt. Twoja ulubiona opowieść biblijna

cil_logo.jpeg Alicja Klencz, Gabriela Król i Oliwia Dryniak – to zwyciężczynie ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.

Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku 4 - 13 lat (z podziałem na trzy kategorie wiekowe).

„Liczba nadesłanych rysunków, wyklejanek, obrazków przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 1577 uczestników z całej Polski. Z tego też powodu o miesiąc musieliśmy przesunąć ogłoszenie wyników. Komisji konkursowej trudno było wybrać 12 najlepszych prac spośród całego grona przepięknych ilustracji Pisma Świętego” - mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Najbardziej popularną opowieścią biblijną, która została uwieczniona na kilkudziesięciu pracach konkursowych, była Arka Noego. Równie często najmłodsi sięgali po motyw rajskiego ogrodu - Adama i Ewy, wieży Babel, Jonasza i wieloryba. Inspiracji szukali również w ewangelicznych opisach życia i działalności Jezusa Chrystusa.

- „Przekrój tematyczny prezentowanych prac konkursowych był bardzo szeroki, co mnie bardzo cieszy. Dowodzi to faktu, że dzieci dobrze znają Pismo Święte. Niektóre prace były opatrzone odpowiednimi fragmentami z Biblii” – mówi ojciec przeor Jerzy Kielech z leśniowskiego klasztoru.

Nagrodami w konkursie są m.in. tablety, DVD, odtwarzacze mp3, weekendowy pobyt w luksusowym hotelu w Zawierciu dla całej rodziny oraz leśniowskie słodycze.

- Chciałbym podziękować naszym sponsorom za ufundowanie nagród dla zwycięzców i osób wyróżnionych tj. Królmetowi. Klubowi Jeździeckiemu, Społem PSS Zawiercie, firmie „No Limit Events”, Hotelowi Zawiercie, Księgarni Edukacyjnej oraz Gminie Żarki. Serdeczne podziękowania kieruję również do ks. Stanisława Wybańskiego - Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu-Skarżycach, Kustosza Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej za wsparcie przy organizacji konkursu – mówi Janusz Bieńkowski.

Najlepsze prace zostaną opublikowane w specjalnym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Centrum Pomocy Rodzinie, które obecnie powstaje przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.
Oficjalne wręczenie nagród, połączone z prezentacją kalendarza, odbędzie się w październiku br. w Klasztorze Ojców Paulinów w Leśniowie. O dokładnym terminie zwycięzcy i wyróżnieni zostaną powiadomieni telefonicznie.

A oto lista zwycięzców:

I kategoria (4-6 lat):
I miejsce: 6-letnia Alicja Klencz z Rudzińca (praca pt. „Adam i Ewa”)
II miejsce: 5-letnia Amelia Mazur z Dwikozów i 4-letnia Maja Cebula z Sandomierza (praca pt. „Zaginiona owca”)
III miejsce: 6-letnia Klaudia Bratkowska z Wyszogrodu (praca pt. „Arka Noego”)
Wyróżnienie: 4-letnia Maria Kloc z Łan Wielkich (praca pt. „Druga plaga egipska”)

II kategoria (7-9 lat):
I miejsce: 9-letnia Gabriela Król z Borków (praca pt. „Pan Jezus uspokaja burzę na Morzu Galilejskim”)
II miejsce: 9-letni Kacper Klimowicz z Kolna (praca pt. „Upadek pod ciężarem krzyża”)
III miejsce: 7-letnia Wiktoria Kulupa z Obornik (praca pt. „Pewnego razu w raju”)
Wyróżnienie: 7-letnia Karolina Szczepanik z Rzeszowa (praca pt. „Boże Narodzenie”)

III kategoria (10-13 lat):
I miejsce: 10-letnia Oliwia Dryniak z Przeworska (praca pt. „Arka Noego”)
II miejsce: 11-letni Grzegorz Drzazga z Ostrowów (praca pt. „Ocalenie Mojżesza”)
III miejsce: 12-letnia Oliwia Głód z Nowego Sącza (praca pt. „Sen Faraona”)
Wyróżnienie: 11-letnia Julia Sobik z Myszkowa (praca pt. „Niedziela Palmowa”

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Uwaga! Organizatorzy konkursu mogą przygotować dla pozostałych uczestników dyplomy za udział w konkursie i przesłać je drogą elektroniczną. Zainteresowani otrzymaniem dyplomu proszeni się o kontakt z organizatorem konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kontakt emailowy: kubas@cil.org.pl

Wersja XML